KONST / Litografier / Färglitografi 14545524
nr 1454 5524
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, numrerad HC 29/30. Färglitografi, bildmått: 52x41, yttermått inklusive ram: 63x51 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 mars 2022
kl 18:04:34
14/3 14:31:39
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund